Škola - střed

skola@zs-senov.cz
zs.senov@iol.cz
ID schránka školy: 465gtfm

Pokud nemůžete otevřít dokumenty ve formátu pdf - kliknutím na tento odkaz si můžete stáhnout a nainstalovat Acrobat Reader

ŠKOLA PLNÁ ZDRAVÍ

tete_logo.jpg, 27kB

Další odkazy

logo_main.jpg, 9 kB logo_klubka.jpg, 11 kB logo_krajina.png, 3 kB motiv.JPG, 1 kB korfballogo.jpg, 15 kB logo.jpg, 15 kB logo.jpg, 15 kB TGM

Škola - Podlesí

škola

Těšínská 286
739 34 Šenov
Tel:
Sekretariát:
(+420)596 887 034
Školní družina:
(+420) 773 607 893
Elektronická pošta:
podlesi@zs-senov.cz

Žákovská knížka

bakalari

El. ŽK - BAKALÁŘI - návod na změnu hesla resp. získání zapomenutého hesla zde...

Projekt EHP Norsko

NOR_logo.jpg, 11 kB

ehp.jpg, 4 kB

ROP

ROP01.png, 15kB

EU - peníze školám

eupesk.jpg, 296kB

OPVVV

eupesk.jpg, 296kB

Slezsko - náš společný domov CZ/PL

Společně objevujeme svět CZ/PL

Poznáváme své okolí CZ/SK

EKO - Zodpovědní CZ/PL

Výzva č.56 OP VK

Výzva č.57 OP VK

Sponzoři školy

lesycr.gif, 8 kB kkelektro.gif, 3 kB lg_esarm.jpg, 3 kB becvalogo.jpeg, 2 kB sinit.jpg, 2 kB logo_smid.jpg, 27kB lesycr.gif, 8 kB lesycr.gif, 8 kB

Křížem krážem Slezskou bránou

Slezská brána – Krajina mého dětství

12/04/2010 - Křížem krážem Slezskou branou s babičkou a dědečkem. - Tento projekt, který navazoval na loňský, v těchto dnech vrcholí. Týmy zúčastněných obcí vytvořily trasy a vybraly ve svých místech několik zajímavostí. 29.dubna se všechny týmy setkají na společné soutěži ve Vratimoveě, kde budou předvádět své znalosti o Slezské bráně. Vítězný tým bude odměněn zájezdem do Prahy. Pokud chcete vědět o tomto projektu více, kikněte na následující odkaz.

Projekt Křížem krážem Slezskou branou dospěl do úspěšného konce. Na základě videodokumentů natočených dětmi místního regionu se zdejšími pamětníky byla vydána krásná publikace s názvem Slezská brána – krajina mého dětství. Je to vlastně kniha příběhů obyčejných lidí, které vyslechly, vyhledaly a zaznamenaly děti, konkrétně žáci základních škol obcí Reginu Slezská brána : Kaňovic, Paskova, Řepišť, Sedlišť, Šenova, Václavovic, Vratimova a Žabně.

Slavnostní křest publikace proběhl ve středu 30.9.2009 v Domě dětí a mládeže ve Vratimově. Zúčastnily se všechny týmy, zástupci škol, regionu Slezská brána a mnoho dalších. Všichni s velkým zájmem zhlédli nově vytvořený videodokument o projektu, jeho realizaci a prohlédli si hezkou výstavku dětských prací.

Letos bude na tento projekt navazovat nový a všichni se už těší na hezké zážitky při získávání informací o místě svého bydliště.

Křest knihy

Naše video (c) Adam Dittrich

Stránky projektu: http://slezska_brana_web.ddmvratimov.cz/
Další školní videa zde.

Keška

Umístili jsme kešku – začíná lov!

V pátek 6.6.2009 jsme naši schránku schovali, vyzkoušeli jsme si GPS. V pohodě to zvládli i třeťáci. Už se těšíme na lovy kešek v okolních obcích.

"Keška" naší školy ke stažení zde:

Pár fotek jak nám to hezky jde.

keska1.jpg, 37kB

Charakteristika projektu:

Je to projekt DDM Vratimov a sdružení Slezská brána. Jedná se o víceetapovou poznávací hru, zahrnující využití audiovizuální techniky, které se účastní týmy škol regionu Slezská brána.

V první fázi pořizují týmy žáků videodokumenty zachycující výpovědí místních pamětníků nebo jiných významných osobností.

V průběhu natáčení týmy rovněž pořizují fotografickou, písemnou a výtvarnou dokumentaci, která bude zařazena na výstavu a do souhrnné publikace „Slezská brána-krajina mého dětství“

Výsledkem by měl být souhrnný videodokument „Křížem krážem Slezskou branou“ Projekt rozvíjí a navazuje na hru – geocaching. Týmy budou vytvářet vlastní schránky, umísťovat je na významných místech v obci a dále vyhledávat pomocí GPS tato místa a schránky v okolních obcích ( lovení schránek).

Závěrem projektu – v září 2009, by měly být vyhodnoceny nejlepší týmy, lovci schránek a dokumenty. Při veřejné videoprojekci dokumentu „Křížem krážem Slezskou branou“ by měla být rovněž vydána pokřtěná publikace „Slezská brána-Krajina mého dětství.“

Tým naší školy:

Učitelé :

Miluše Valová - vedoucí projektu, Tonda Vajda, Aleš Chupáč, Irma Ferfecká, Irena Dědicová, Martina Straková, Helena Sumarová

Žáci :

Adam Ditrich – kameraman, Veronika Chovancová – moderátorka, další žáci 1.- 9. tříd

Naše škola natáčí rozhovory s těmito osobnostmi :

Cecilie Stachová – kronikářka obce
Wilém Wünsche – malíř, národní umělec – in memoriam
Josef Rajdus – zakladatel Junáka v Šenově
rajdus.jpg, 31kB

František Hegedüs – trenér lukostřeleckého oddílu, organizátor Mistrovství ČR
Arnošt Vašíček- spisovatel, cestovatel, záhadolog